jokjarocin.pl

Forum dyskusyjne

Zabezpieczanie danych osobowych w firmie.

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 87
Location: Gdańsk
Pytanko z natury technicznych jak zabezpieczacie dane osobowe w komputerach firmy przed wyciekiem? Wydaje mi się że antywirusy nie wystarczą bo podobno dosyć łatwo je obejść, a jeśli ktoś ma dostęp do backdoorów to już w ogóle pozamiatane.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 63
Location: Mrągowo
Wiesz co, takie rzeczy są regulowane przez odpowiednie rozporządzenia jak np https://odoserwis.pl/a/1077/rozporzadzenie-ogolne-o-ochronie-danych-gdpr-z-perspektywy-dostosowania-systemow-informatycznych. Oczywiście nie ma idealnego zabezpieczenia i ryzyko wycieku istnieje zawsze ale jeśli bedziesz działał według procedur to nikt ci nie zarzuci zaniedbania. Z tego względu jest to tak istotne. Profesjonalnych hakerów jest niewielu, jeszcze mniej będzie miało interes w atakowaniu małej firmy, ale nie zaszkodzi nie ułatwiać im zadania.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 26
Location: Gdynia
Nie przesadzajmy. Takie firmy nie padają ofiarami ataków informatycznych. Głównie wycieki biorą się z zaniedbania albo właśnie z błedu pracownika. Można tego w zupelnosci uniknac stosując się do procedur. Tyle w temacie.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 87
Location: Gdańsk
Dziękuję za konkretną pomoc i zaangażowanie :). Myślałem że nikt nawet tu nie zajrzy bo temat dosyć specyficzny dlatego jeszcze raz serdecznie dziekuje. Mam mase róznych pytan teraz ale najpierw przeczytam te materiały a jak coś nie bedzie jasne to bede pisać. Pozdrawiam serdecznie!

Post Reply

Page: 1