jokjarocin.pl

Forum dyskusyjne

Czy w hurtowni sadzonek można kupić rzadziej występujące odmiany drzew?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 66
Location: Mrągowo
Sporo ostatni przeglądałem stron internetowych z projektam ogrodów wszelkiego typu. Muszę przyznać, że niktórzy to mają gust jeśli chodzi o dobór roślin. Z tego co widzę, to ogrody projektuje się w oparciu o połączenie tradycyjnych odmian roślin, jak i tych rzadziej występujących. Chciałem zapytać, czy jest możliwość kupna w polskich hurtowniach dobrych sadzonek rzadkich roślin?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 87
Location: Gdańsk
Witaj, widzę, że jest większe zainteresowanie ogrodami z prawdziwego zdarzenia. Mi się już też przejadły te ogrody, gdzie tylko żywopłoty i drzewka owocowe były. Tak było za starych czasów teraz się to zmienia. I dobrze, bo takie rzadkie drzewka bardzo dobrze wyglądają, zwłaszcza jak ogród jest zadbany.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 52
Dobry i zadbany ogród świadczy o jego właścicielu czy nawet cały rodzinach. Co ważne, wcale nie trzeba być bogatym, eby fajny ogród sobie założyć i go prowadzić. Jeste też jeszcze kwestia czasu, bo dla drzew musi minąć trochę czasu, zanim zaczną wyglądać :)
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 66
Location: Mrągowo
No spodziewam się, że raczej nie ma mozliwosci przyspieszenia ich wzrostu :))))
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 57
Location: Krosno
Jeśli chodzi o duży asortyment hurtownia sadzonek z Kraszowa ma bardzo dużo takich roślin. Ogólną ofertę można znaleźć tutaj http://hurt.sadzonki-kubiak.pl/, ale już na początku widac, ze można nieźle się zaopatrzyć. Iglaki, drzewa liściaste, krzewy czy byliny można kupić od ręki w zależności od tego co kto potrzebuje i to w różnch stadiach rozwoju.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 66
Location: Mrągowo
Świetnie to wygląda, chociaż jak patrzę na niektóre zdjęcia to nie wiem, czy będę w stanie doprowadzić do takiego stanu rośliny, które posadzę. Jest z tym mnóstwo pracy, ale ja nie spróbuje to się nie przekonam.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 37
Location: Koszalin
Spokojnie, jak też nie wiedzialam, czy dam radę, ale dałam i dzisiaj mam już początki tego o czym marzyłam. Rośliny, które są dostępne w tej hurtowni bardzo ładnie się przyjmują, ale zwróć uwagę na jakość ziemi, jaką masz w ogrodzie. Musisz mieć odpowiednie parametry do konkretnych roślin.

Post Reply

Page: 1