jokjarocin.pl

Forum dyskusyjne

Cambridge First

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 50
Location: Świnoujście
Temat egzaminów w związku z maturami wiecznie żywy. Jako, że maturę mam już za sobą to interesuje mnie sprawa egzaminów językowych, a dokładnie z języka angielskiego, organizowanych przez Cambridge English. Podejrzewam, że wiecie o co chodzi. W sumie to mam nadzieję, że wiecie w czym rzecz bo właśnie wyszukuję i wyszukać nie mogę konkretnych informacji dotyczących egzaminów FCE czyli Cambridge: First.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 54
Location: Krosno
Test FCE to kompetencje lingwistyczne dotyczące języka angielskiego. Po zdaniu tego egzaminu, kandydat może uczciwie powiedzieć, że mówi po angielsku. To nie znaczy oczywiście, że osoba posługuje się biegle językiem angielskim, ale jest to już poziom średnio-zaawansowany. Osoba taka będzie w stanie zrozumieć ogłoszenia publiczne, a także prowadzić rozmowy w języku angielskim. Generalnie rzecz biorąc dogada się za granicą. Osoba posiadająca certyfikat FCE może zostać zwolniona z pisania matury na poziomie podstawowym. Teoretycznie oba egzaminy, matura i FCE są na podobnym poziomie, ale z moich obserwacji wynika, że egzamin FCE jest trudniejszy. Cambridge FCE jest ogólnie rzecz biorąc dobrym startem do zdobycia certyfikatu CAE, a być może i na najbardziej zaawansowanego poziomu w języku angielskim jaki reprezentuje egzamin CPE.
« Last edit by lotosgdynia on Thu Aug 31, 2017 6:58 am. »
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 50
Location: Świnoujście
Dzięki. Tyle w zupełności wystarczy. Córka koleżanki ma właśnie certyfikat FCE i zastanawiałam się jakie przez to umiejętności posiada.

Post Reply

Page: 1