JOK Jarocin

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach.

Aktualności i wydarzenia

 • II FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ „MUZAK” JAROCIN 2014

  II FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ „MUZAK” JAROCIN 2014

  Opublikowane:

  Najbliższe w czasie wydarzenie kulturalnej w Jarocińskim Ośrodku Kultury:

  II FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ „MUZAK” JAROCIN 2014  „Muzyka to chińska łamigłówka, którą każdy rozwiązuje po swojemu i zawsze dobrze, bo jest bez rozwiązania”
  Władysław Reymont


  Jarociński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w II Festiwalu Piosenki Dziecięcej „MUZAK”, który odbędzie się w dniach od 22 do 25 kwietnia 2014 r. pod Honorowym Patronatem Burmistrza Jarocina Stanisława Martuzalskiego.

  Celem naszego konkursu jest wspieranie i rozwój zainteresowań muzycznych u dzieci ze szkół podstawowych, promowanie dziecięcej twórczości muzycznej, odkrywanie talentów wokalnych i otoczenie ich opieką artystyczną.

  Festiwal stwarza warunki do szerokiej prezentacji dziecięcej twórczości wokalnej i artystycznej, krzewienia kultury muzycznej poprzez ukierunkowanie właściwego doboru repertuaru, śpiewanie i muzykowanie.

  Niezaprzeczalną wartością udziału w festiwalu jest sposobność nawiązania kontaktów, współpracy i przyjaźni między uczestnikami, szkołami i ośrodkami kultury.

  Wprawdzie wiadomość o tym projekcie rozesłaliśmy do szkół już kilka tygodni temu, ale warto przypomnieć WARUNKI I ZASADY UCZESTNICTWA :

   w festiwalu mogą brać udział dzieci w wieku od 6 do 13 lat - soliści, duety, zespoły wokalne,
   każdy uczestnik wykonuje dwie piosenki odpowiednio dobrane do wieku wykonawcy - obowiązkowo w języku polskim,
   instytucje oraz osoby fizyczne winny ubezpieczyć swoich uczestników na czas przejazdu i pobytu na festiwalu,
   każdy wykonawca ma zagwarantowane co najmniej dwie próby; istnieje możliwość skorzystania z akompaniatora lub z pół-playbacków, które są w dyspozycji akompaniatora,
   organizatorzy zapewniają pomoc repertuarową oraz warsztaty wokalno- artystyczne,
   każdy wykonawca obowiązkowo musi podać autorów muzyki oraz tekstu.

  KARTĘ ZGŁOSZENIA można (i trzeba!) pobrać w sekretariacie Jarocińskiego Ośrodka Kultury lub ze strony internetowej JOK: www.jokjarocin.pl

  OKRES PRZYGOTOWAWCZY do festiwalu:

  W dniach 19. 04.2014 r. oraz 22. 04. 2014 r.: od godz. 11:00 będą mieć miejsce warsztaty wokalno-muzyczne oraz próby z akompaniatorem.
  Godziny prób oraz warsztatów do uzgodnienia z organizatorem.

  KONCERTY KONKURSOWE:

  W dniu 23 kwietnia 2014 r. w godzinach od 19:00 do 14:00 – próby mikrofonowe
  a od godz. 17:00 - I koncert konkursowy

  W dniu 24.04.2014 r. : od godz. 10:00 do 14:00 – próby mikrofonowe,
  od godz. 17:oo - II koncert konkursowy

  W dniu 25.04.2014 r. od godz. 17:00 Koncert Galowy „MUZAK” Jarocin 2014

  Wykonawców w następujących grupach:
  I : 6 - 8 lat,
  II: 9 - 11 lat,
  III: 12 - 13 lat,
  IV: zespoły wokalne
  oceniać będzie jury według następujących KRYTERIÓW:

   warunki głosowe i muzykalność,
   dobór repertuaru,
   interpretacja,
   walory artystyczne,
   ogólny wyraz artystyczny.

  Jury zwróci szczególną uwagę na piosenki autorskie!

  NAGRODY:

   Nagrodą główną [Grand Prix] jest statuetka Złoty „MUZAK” ufundowana przez Burmistrza Jarocina.
  Ponadto przyznane zostaną:
   Srebrny i Brązowy „MUZAK” oraz wyróżnienia.
  Każdy wykonawca otrzyma pamiątkowy dyplom festiwalu.

  Wykonawcy nagrodzeni przez jury oraz zaproszeni przez organizatora zaprezentują się w KONCERCIE GALOWYM w sali widowiskowej JOK w dniu 25 kwietnia 2014.

  PROSIMY PAMIĘTAĆ, że:

   płyty CD lub tytuły piosenek należy pilnie przesłać lub osobiście dostarczyć na adres organizatora czyli Jarocińskiego Ośrodka Kultury podając tonacje w celu przygotowania aranżacji.
   w przypadku niespełnienia warunków regulaminu, wykonawca nie zostanie zakwalifikowany,
   wszelkich szczegółowych informacji chętnie udzieli Bogusław „hARRY” Harendarczyk - szef artystyczny festiwalu, tel: ( 62) 747-30-02, tel. kom. 887-766-861, e-mail: harryband@wp.pl

  W roku ubiegłym laureatami I Festiwalu Piosenki Dziecięcej MUZAK zostali:
  Agnieszka Piątkowska – Złoty Muzak
  Oliwia Matuszak – Srebrny Muzak
  Joanna Matuszewska – Brązowy Muzak
  Wyróżnienia jury otrzymali:
  Martyna Antczak, Nikola Przybyła, Roksana Mizera, Marysia Kochanowska, Sandra Tomczak i Super Zespół.

  Już nie pora na wahanie się – czas ujawnić swoje talenty!

  więcej
 • Jarocin Festiwal 2014

  Jarocin Festiwal 2014

  Opublikowane:

  W sekretariacie Jarocińskiego Ośrodka Kultury można nabyć karnety i bilety na Jarocin Festiwal 2014. To kolejne bardzo oryginalne bilety, zwłaszcza dla kolekcjonerów. Swoją drogą można by zdobyć wszystkie i zrobić wystawę. Ciekawe, jak - nie tylko wprost wizualnie, ale i marketingowo - zmieniał się ich wygląd w ciągu tych ponad 40-tu lat.

  Podobnie jak bywa w przypadku projektu "Jarocin Come Back" tu również można zarezerwować sobie bilet wpłacając wyliczoną kwotę na nr rachunku bankowego Jarocińskiego Ośrodka Kultury (po wcześniejszych ustaleniach z sekretariatem JOK-u).

  Karnety kosztują 140 zł do 30 czerwca oraz 150 zł od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 90 zł do 30 czerwca oraz 100 zł od 1 lipca.

  Zapraszamy do nabywania biletów i karnetów w sekretariacie JOK-u w godz.8.00-18.00.  Zapraszamy:)

  więcej

Starsze wydarzenia

Zobacz wszystkie
 • Światowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych.

  Światowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych.

  Opublikowane:

  2 kwietnia 2014 r. roku od godziny 9:30 w Jarocińskim Ośrodku Kultury świętować będziemy Światowy Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych. Prawdopodobnie jest to najstarsze święto poświęcone osobom niepełnosprawnym w wyniku wypadków przy pracy. Na obchody Dnia Międzynarodowa Organizacja Pracy wybrała pierwsze dni wiosny, symbol odradzającej się przyrody.
  W Jarocinie uroczystość organizuje tutejszy Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów wspomagany przez Jarociński Ośrodek Kultury.
  Pan Franciszek Matuszewski - przewodniczący jarocińskiego oddziału PZERiI: „Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy wiele znamienitych osób. Lista zaproszonych jest długa; nie sposób wymienić tu wszystkich. Spodziewamy się przybycia Starosty Jarocińskiego – pana Mikołaja Szymczaka, Burmistrza Jarocina – pana Stanisława Martuzalskiego, dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – pani Ewy Kunz, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – pana Przemysława Masłowskiego, prezesa zarządu Banku Spółdzielczego w Jarocinie – pana Jana Grześka i innych osobistości – wójtów gmin powiatu jarocińskiego, przewodniczącego Zarządu Okręgowego naszego związku w Kaliszu – pana Mariana Kruka i sekretarz tego zarządu – pani Aleksandry Rabiegi".
  W sali widowiskowej JOK odbędzie się część oficjalna i artystyczna.Program spotkania przewiduje między innymi wręczenie odznaczeń i dyplomów dla osób, którym ten dzień jest poświęcony. W części artystycznej przewidziane są występy chórku Klubu Seniora w Jarocinie pod kierownictwem Zbigniewa Obary, chóru „Babie lato” pod dyrekcją Kaspra Ekerta. W przerwie pomiędzy występami chórów zaprezentuje się duet kabaretowy „1+1”. Uroczystość wzbogacą występy dzieci i młodzieży aktywnej w Jarocińskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem artystycznym Bogusława Harendarczyka. Będzie też pokaz tańca w choreografii Arletty Piotrowskiej.

  więcej
 • Już wkrótce, bo 4 kwietnia 2014 roku o godzinie 16:00 THE TALENT SHOW 2014!

  Już wkrótce, bo 4 kwietnia 2014 roku o godzinie 16:00 THE TALENT SHOW 2014!

  Opublikowane:

  Już wkrótce, bo 4 kwietnia 2014 roku o godzinie 16:00 THE TALENT SHOW 2014!
  Motywem wiodącym szóstej już edycji wydarzenia realizowanego przez Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Jarocinie we współpracy z Jarocińskim Ośrodkiem Kultury jest tym razem popkultura amerykańska, ściślej mówiąc piosenka amerykańska. Podtytułem konkursu adresowanego do uczniów w wieku 16-20 lat ze szkół
  ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego i okolic (choć nie tylko, bo dopuszcza się też udział absolwentów szkół ponadgimnazjalnych) jest „Born in the USA” – nazwa utworu Bruce’a Springsteena a zarazem siódmego albumu w dyskografii artysty.
  Impreza ma na celu między innymi wspieranie zdolnych artystycznie uczniów i umożliwienie im prezentacji swoich możliwości oraz dorobku artystycznego, rozwijanie umiejętności językowych i zachęcanie do nauki języka angielskiego.
  Uzdolnienia i umiejętności oceni jury, mające działać pod przewodnictwem Tomasza Jankowskiego. Gościnnie do prac jury zaproszony został Filip Mettler – jarocinianin z pochodzenia, który wystąpił w ubiegłorocznym programie X Factor wyprodukowanym przez TVN. Opiekę artystyczną i organizacyjną sprawują Barbara Bartmańska i Joanna Świejkowska.
  Zapisy chętnych do przedstawienia na scenie JOK swojej sprawności językowej w wymiarze artystycznym w trzech kategoriach konkursowych: wokalnej, recytatorskiej i quasi-aktorskiej – w krótkich utworach scenicznych czyli skeczach prowadzone są już od kilku tygodni. Zatem jeżeli chcesz zaśpiewać, wyrecytować lub odegrać skecz w języku angielskim koniecznie wejdź na stronę http://www.liceum-jarocin.pl/ przeczytaj regulamin i, jeśli się pospieszysz, uda ci się wypełnić kartę zgłoszenia.. Może to być krok do sławy i udanej kariery artystycznej.
  Przewidziane są nagrody. Także rzeczowe! Dla tych, którzy nie będą stawać do konkursu a przyjdą oklaskiwać artystów, przewidziano quiz z wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki. W języku polskim!

  więcej